خط تولید

در طول تحصیل در خارج از کشور ، از برخی تولیدکنندگان بازدید کردم. بزرگترین خط تولید فولاد ضد زنگ که تاکنون دیده ام مربوط به مجموعه ای از خطوط تولید اتوماتیک است که از آلمان وارد می شود. حلقه اصلی خط تولید دارای نکات زیر است: دو ، به دستگاه قالب فرستاده شده است. ماشین آلات قالب سازی شامل 2 مجموعه تجهیزات اصلی ، 1: قالب مدل سازی ، 2: دستگاه جوشکاری خودکار قوس آرگون است. به این ترتیب می توان نیمرخ فولادی ضدزنگ نیمه تمام تولید کرد. سه ، این منطقه برش خودکار است: این یک تجهیزات متصل به خط محصول نیمه تمام است ، در اندازه و طول خود شما می توانید تجهیزات برش اتوماتیک را تکمیل کنید. چهار ، تجهیزات پرداخت نیمه تمام: تولید محصولات نیمه تمام خشن را می توان پرداخت ، تولید محصولات نهایی. پنج ، برچسب ، بسته بندی است. روند تولید توضیح داده شده در بالا ، دیدگاه شخصی من است. من نمی دانم که خط تولید بزرگ مورد نیاز شما چقدر می تواند باشد و چه نوع محصولاتی را می توانید تولید کنید. اگر می توانید با دقت بیشتری س askال کنید ، من می توانم با توجه به خط تولید مورد نیاز خود ، پیکربندی تجهیزات کامل تری را به شما ارائه دهم. امیدوارم بتوانم به شما کمک کنم.

OEM / ODM

شرکت ما دهه ها به تولیدات فولاد ضد زنگ اختصاص داده است.محصولات اصلی ما ورق و ورق فولاد ضد زنگ ، لوله و لوله فولاد ضد زنگ ، سیم پیچ فولاد ضد زنگ است که شامل انواع 201 ، 202 ، 304 ، 304L ، 316 ، 316L ، 321 ، 420 ، 430 و غیره است. محصولات می توانند پردازش شوند ... ما از زمان تأسیس شرکت به اصول مدیریت "ابتدا کیفیت ، مشتری اول و مبتنی بر اعتبار" پایبند هستیم و همیشه تمام تلاش خود را برای تأمین نیازهای احتمالی مشتریان خود انجام می دهیم.شرکت ما صمیمانه مایل است برای تحقق یک وضعیت برنده از زمانی که روند جهانی سازی اقتصادی با نیروی مقاومت ناپذیر توسعه یافته است ، با بنگاه های اقتصادی از سراسر جهان همکاری کند.

ما با موفقیت بسیاری از فعالیت های تجاری را در سراسر جهان انجام داده ایم و سه سال تجربه تجارت داریم.مهمترین مشتریان از خاورمیانه و جنوب شرقی آسیا هستند.

 

Wuxi Bofu Steel Co., Ltd. خط تولید کارخانه 0

 

Wuxi Bofu Steel Co., Ltd. خط تولید کارخانه 1

 

Wuxi Bofu Steel Co., Ltd. خط تولید کارخانه 2

تحقیق و توسعه

لوله های فولادی ضد زنگ بدون درز به طور گسترده ای در فشار بالا ، درجه حرارت پایین و مقاومت در برابر خوردگی لوله کشی محیط استفاده می شود ، خواص مکانیکی ، عملکرد فرآیند و مقاومت در برابر خوردگی سه شاخص مهم برای اندازه گیری کیفیت لوله های فولادی ، بلکه همچنین برای اطمینان از تضمین مهم ناوبری ایمن از کشتی ها. در برنامه کشتی واقعی ، یک کشتی شیمیایی از جنس استنلس استیل ، پس از اولین سفر ، نشتی لوله های باری عرشه پیدا شد ، آزمایش فشار بیش از 10 سوراخ نشت پیدا کرد. در طی مراحل ساخت یک مخزن بار اتیلن دریایی ، مشخص شد که مشکلات زیادی در سطح داخلی نفوذ کننده مخزن وجود دارد ، از جمله شکاف و شکاف های سطحی. بنابراین چگونه می توان این مشکلات را به طور اساسی حل کرد؟ مطابق نمودار جریان تولید لوله بدون درز فولاد ضد زنگ (شکل 1) ، شمش فولادی گرد از طریق سوراخکاری ، رسم سرد / نورد سرد ، محلول جامد ، صاف کردن ، ترشی و سایر فرآیندهای اصلی به لوله فولادی بدون درز تبدیل می شود. هر پیوند لوله سازی به ویژه برای کنترل کیفیت مواد اولیه و محصولات میانی مکمل یکدیگر هستند. اطمینان از اینکه ترکیب شیمیایی ، کیفیت سطح ، خصوصیات مکانیکی ، عملکرد فرآیند و مقاومت در برابر خوردگی لوله مطابق با مشخصات و استانداردها باشد ، تضمین مهمی است.

پیام بگذارید